انواع مختلف تجهیزات و کفشورهای ساختمانی

کفشورهای ساختمانی یکی از انواع بسیار مهم تجهیزات تکمیلی در صنعت ساختمان سازی هستند که به اشکال مختلفی در بازار مصرف موجود بوده و پس از نصب در کف حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و راهرو، به منظور جمع آوری آب اضافی به دنبال شستشوی مکان مورد نظر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. امروزه با توجه به پیشرفت و تولید انواع مختلف تاسیسات ساختمانی، بسیاری از مشکلات آزار دهنده مانند تجمع آب در یک نقطه از مکان های قابل شست و شو به وسیله کفشورهای ساختمانی مرتفع گردیده و ریسک لیز خوردن، نم دادن و ایجاد بوی نامطلوب ناشی از تجمع آب، به حداقل ممکن کاهش یافته است.

کفشور خطی ساختمانی

کفشور خطی یکی از انواع مختلف کفشورهای ساختمانی است که پس از کفشورهای نقطه‌ای به بازار مصرف آمده و مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است. این نوع از کفشورهای ساختمانی معمولاً از جنس استیل مرغوب بوده و توسط یک خروجی به شبکه اصلی فاضلاب متصل خواهند شد.

کفشور های خطی در اندازه های متفاوت و حداکثر یک متری طراحی و به آسانی در محیط سرویس بهداشتی، آشپزخانه و راهرو نصب خواهند شد. کفشور خطی مستطیلی از انواع پر طرفدار و پر مصرف کفشور های خطی بوده و از ارتفاعی به اندازه ۳ سانتی متر برخوردار است.

استفاده و نصب انواع مختلف کفشورهای ساختمانی از جمله کفشور خطی، از ایجاد و رسوب، جرم و رنگ رفتگی در سطح سرامیک های مکان های قابل شست و شو پیشگیری نموده و دغدغه خشک کردن آن ها را بر طرف خواهد نمود. کفشور های خطی به دو شکل کفشور های سرامیک و یا سنگ خور کفشورهای ساده، شرکت های مختلف داخلی و خارجی تولید شده و در اختیار کاربران قرار داده می شوند.

در این میان شرکت تراپاسیستم ارائه دهنده انواع با کیفیت ترین تجهیزات ساختمانی می باشد که می توانید برای مشاهده انواع کفشور خطی به صفحات مربوطه مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: کفشور خطی استخری استیل

انواع مختلف تجهیزات و کفشورهای ساختمانی

کفشور ساختمانی سرامیک و یا سنگ خور

یکی از مدل های پر طرفدار انواع کفشور های خطی، کفشور سنگ خور است. این نوع از کفشورهای ساختمانی به دو شکل خطی و مربعی در بازار موجود بوده و از قابلیت نصب آسان در سطح سرامیک و یا سنگ پوشاننده مکان های قابل شست و شو مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و راهرو ها برخوردار هستند. قابلیت نصب آسان کفپوش سنگ خور، یکی از دلایل اصلی محبوبیت این نوع از تجهیز ساختمانی بوده و با برش بخشی از سرامیک و یا سنگ مورد نظر انجام خواهد شد.

پروفیل نبشی چیست؟

یکی دیگر از تجهیزات پرمصرف تاسیساتی پس از کفشورهای ساختمانی مختلف، پروفیل ها هستند. پروفیل نبشی یکی از انواع مختلف پروفیل های فلزی بوده و از ساختاری شبیه به حرف انگلیسی L و پوششی از جنس آهن برخوردار است. این نوع از تجهیز ساختمانی به منظور ساخت ستون، خرپا، اتصال پل به ستون و اتصال تیرآهن به بیم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همچنین بخوانید: فروش اینترنتی پروفیل آلومینیوم

انواع مختلف تجهیزات و کفشورهای ساختمانی

کاربرد درز انبساط در ساختمان چیست؟

درز انبساط یکی دیگر از تجهیزات ساختمانی به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از انبساط و انقباض ساختمان به دلیل تغییرات دمایی به دنبال تغییر فصل است. تعیین محل دقیق قرارگیری درز انبساط در ساختمان های بلند، یک فرآیند محاسباتی و مهندسی بوده و توسط افراد متخصص و کارآزموده در این زمینه انجام خواهد شد.

نوار کنج کاشی و سرامیک چیست؟

نوار کنج یکی دیگر از تجهیزات تکمیلی ساختمان است که به منظور افزایش استحکام، زیبا سازی و از بین بردن تیزی در لبه و گوشه های کاشی، سنگ و یا سرامیک استفاده می شود. نوار کنج مورد استفاده در نازک کاری ساختمان انواع مختلفی داشته و متناسب با ویژگی های مکان مورد نظر، تهیه و نصب خواهند شد. نوار کنج آلومینیومی، نوار کنج پلاستیکی، نوار کنج pvc و نوار کنج استیل از انواع مختلف این نوع از مصالح ساختمانی در رنگ و اندازه های متفاوت هستند.

همچنین بخوانید: نوار کنج پلاستیکی کاشی

خرید انواع مختلف مصالح ساختمانی

کیفیت و مرغوبیت یکی از فاکتورهای بسیار مهم در افزایش میزان رضایتمندی و کسب اعتماد مصرف کننده از انواع مختلف تجهیزات و مصالح از جمله پروفیل نبشی، نوار کنج، انواع مختلف درز انبساط و کفشور خطی است. امروزه با توجه به خود محوری و اتکا بر دانش و تجربه افراد متخصص، بسیاری از شرکت‌های داخلی به طراحی، تولید و عرضه انواع مختلف مصالح و تجهیزات ساختمانی به بازار مصرف پرداخته و با در نظر گرفتن و اجرای فاکتورهای بسیار مهم و قابل توجه در افزایش کیفیت، محبوبیت و استقبال از محصولات خود، به تولید انبوه و کاهش هدر رفت هزینه های وارداتی در این زمینه فائق آمده اند.

شما می توانید برای خرید انواع تجهیزات ساختمانی همچون مواردی که در بالا ذکر شد با کارشناسان تراپاسیستم از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید تا از به روزترین قیمت های محصولات و خدمات تیم ما مطلع شوید.

همچنین بخوانید: زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع

انواع مختلف تجهیزات و کفشورهای ساختمانی

vd-seo 5 سپتامبر, 2020