آشنایی با نوار کنج و ویژگی های آن

نوار کنج کاشی یکی از مصالح ساختمانی است که در ابتدای کار و یا پس از کاشی کاری، سنگ کاری یا سرامیک کاری استفاده می شود تا علاوه بر اینکه بتواند بر زیبایی کار اثرگذار باشد، باعث بالا رفتن استحکام کار، محافظت از لبه های تیز و پوشش گوشه ها نیز بشود. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی پروفیل نوار کنج، به بررسی کاربرد ها و ویژگی های آن بپردازیم.

نوار کنج چیست؟

نوار کنج، یکی از ابزارآلات عمرانی است که معمولا در نازک کاری از آن ها استفاده می شود. در واقع این نوار ها، به صورتی ساخته می شوند که پس از انجام تمام مراحل ساختمان سازی، در حاشیه های دیوار ها، کاشی ها و … به صورت نوار کنج دیوار، نوار کنج کاشی و سرامیک و… به کار می روند.

این نوار ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند و می توانند در قسمت های مختلفی از خانه مانند اتاق ها، سرویس های بهداشتی و… به کار گرفته شوند. در ادامه به بررسی ویژگی های نوار های کنج بیشتر می پردازیم.

ویژگی های نوار کنج

نوار های کنج معمولا دارای مدل های مختلفی هستند که به نام های نوار کنج کاشی یا سرامیک نیز شناخته می شوند. در واقع این نوارها، پروفیل هایی هستند که برای پوشش قسمت های تیز استفاده می شوند.

یکی از ویژگی های این نوع نوار ها را می توان مناسب بودن برای انواع آب و هواها دانست. به عنوان مثال برای مناطق با آب و هوای شرجی این نوار ها با کروم و نیکل آبکاری می شوند که می تواند علاوه بر اینکه در مناطق با آب و هوای شرجی نیز استفاده شود، برای غالب دیگر مناطق کشور با شرایط آب و هوایی متفاوت نیز مناسب باشند.

از دیگر ویژگی های این نوار ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رنگ بندی های طلایی، رز رنگ و مشکی و… آن نیز اشاره نمود.
 • تنوع در طراحی را از دیگر مزیت ها و ویژگی های خوب این محصولات می توان عنوان کرد.
 • امکان سفارش و ساخت این قطعه در سایز های مختلف
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی، رنگ و شکستگی
 • طول عمر بالا با استفاده از مواد مرغوب
 • تنوع گوناگون نوار ها در رنگ های گوناگون
 • طول نرمال برای غالب این نوارها در حدود ۲۵۰ سانتی متر می باشد

نوار کنج-آشنایی با نوار کنج و ویژگی های آن

کاربرد های نوار کنج

در مورد کاربرد نوار کنج باید گفت که این نوارها، معمولا برای قسمت های داخلی خانه و پس از انجام مراحل کاشی کاری و نصب اجزای مختلف خانه مانند پنجره ها، درب ها و… استفاده می شوند. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، این نوع نوار ها برای پوشاندن بخش های کنجی اتاق ها و قسمت های زاویه دار در محیط خانه یا سایر محیط هایی که برای سکونت ساخته شده است استفاده می شود. از آنجایی که این بخش ها معمولا دارای لبه های تیز و دستگیری هستند، به خوبی لعاب کاری نمی شوند.

در واقع کاربرد اصلی نوار کنج در پوشاندن گوشه های قائم و لبه های تیز سرامیک و سنگ ها است. علاوه بر این، با توجه به طراحی و رنگ متفاوت با لعاب سرامیک، می توانند طراحی داخلی را تحت تاثیر خود قرار دهند و آن را زیباتر نمایان کنند.

از دیگر کاربرد این نوار ها می توان به استفاده از آنها به عنوان شمشه اشاره نمود که در هنگام نصب کاربرد دارند. از این نوار به عنوان شمشه ی قائم توسط کاشی کار برای ثابت کردن کاشی ها نیز استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای این نوارها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوشاندن لبه کاشی و سرامیک بدون فارسی بر کردن لبه ها
 • استفاده به عنوان محافظ برای جلوگیری از لب پریدگی و آسیب های آتی
 • ایجاد یک پوشش برای کاشی ها که متناسب با طرح و رنگ آن می باشد
 • افزایش استحکام و دوام کار

نوار کنج-آشنایی با نوار کنج و ویژگی های آن

انواع نوار برای کنج

با توجه به اینکه این محصول قابل استفاده برای سطوح مختلفی مانند سطوح کاشی، سرامیک، سنگ و چوب و … می باشد، می توان در مورد انواع نوار کـنج به موارد زیر اشاره نمود:

 • نوار کنج کاشی آلومینیوم: این نوع نوار مخصوص لبه های بیرونی برای کاشی ها، سرامیک و سنگ می باشد. از این نوع نوار می توان برای موارد بالا در ضخامت های مختلف استفاده نمود. از موارد کاربردی این نوار می توان به کاربرد آن در سرویس های بهداشتی عمومی و خصوصی اشاره نمود که در جهت جلوگیری از صدمه دیدن لبه لعاب استفاده می شود.
 • نوار کاشی پلاستیکی، پی وی سی و آلومینیومی: که از رایج ترین مدل های نوار کنـج می باشند.
 • نوار کنـج استیل: این مدل فقط دارای رنگ طلایی، نقره ای و برنزی می باشد.
 • نوارهای انحنا دار
 • نوارهای مات
 • نوارهای براق
 • نوار کنج استیل نقره ای و طلایی

خرید نوار های کنج کاشی

برای خرید نوار کنج همانطور که در قسمت های بالا معرفی کردیم، می توانید از طیف مختلفی از نوارها استفاده کنید. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های مصالح ساختمانی به صورت مستقیم از این نوارها بازدید کنید و آنها را تهیه نمایید.

برای کسب اطلاعات و آشنایی با انواع پروفیل نبشی، نوار کنج، درز انبساط و… که توسط تیم تراپاسیستم تولید می شود با مشاورین ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 

نوار کنج-آشنایی با نوار کنج و ویژگی های آن

سوالات متداول در خصوص نوار کنج کاشی و سرامیک

۱-پروفیل کنج سرامیک چیست و در چه انواعی وجود دارد؟

پروفیل نوار کنج برای استفاده در قسمت های تیز لبه ی کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع جنس های مختلف آلومینیوم، استیل و گالوانیزه موجود می باشد. هم چنین تنوع رنگ نیز در این محصولات متناسب با طراحی هر شرکت وجود دارد.

۲-نوار کنج پلاستیکی بهتر است یا نوار کنج استیل؟

نوار کنج کاشی و سرامیک از نظر زیبایی و هم چنین طول عمر بهتر است در مدل های استیل و یا آلومینیوم تهیه شوند. در نتیجه خرید و فروش نوار کنج پلاستیکی پیشنهاد نمی گردد. برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان تراپاسیستم در ارتباط باشید.

۳-قیمت نوار کنج کاشی آلومینیوم و استیل به چه صورت است؟

نوار کنج با توجه به نوع موادی که برای ساخت آن استفاده میشود، وزن و سایز آنها قیمت های متفاوتی خواهند داشت. برای اطلاع از قیمت نوار کنج استیل و آلومینیوم با ما در ارتباط باشید.

۴-سایت معتبر خرید اینترنتی نوار کنج کاشی و سرامیک کدام است؟

سایت های متنوعی در زمینه خرید و فروش پروفیل فعالیت می نمایند. از جمله معتبرترین و با تجربه ترین شرکت ها در این زمینه می توان به شرکت تراپاسیستم اشاره کرد که همواره رضایت مشتریان را در الویت کار خود قرار می دهند و بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تولید و عرضه میدارند.

آشنایی با نوار کنج و ویژگی های آن

vd-seo 23 نوامبر, 2019