قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

یکی از مهمترین دغدغه هایی که طراحان و مهندسین ساختمان ها برای کاهش هزینه های ساخت سازه های بتنی در نظر دارند، ارزیابی قیمت پروفیل نبشی ساختمانی می باشد.

زیرا بررسی قیمت المان هایی مانند پروفیل های نبشی می تواند کاربردهای گسترده ای در ساخت سازها و اهمیت اجرای برخی طرح های ساختمانی داشته باشد. بنابراین انتخاب درستی از نوع پروفیل نبشی همراه با قیمتی ایده آل در بهینه سازی هزینه اجرای طرح می تواند نقش موثری را ایفاء کند.

پروفیل نبشی ساختمانی چیست؟

یکی از انواع پروفیل های فلزی، پروفیل نبشی ساختمانی می باشد که از سطح مقطع هایی با دو ضلع برابر و یا نابرابر به شکل عمود بر هم با زاویه قائمه تشکیل می شوند، این نوع پروفیل های ساختمانی در نقشه با حرف L نشان داده شده اند.

پروفیل نبشی جزء پرکاربردترین نمونه های پروفیلی است که به صورت تنهایی و یا به شکل ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند. ساختار اصلی پروفیل های نبشی از جنس آهن و یا آلومینیم است که با فلزاتی مانند روی و استیل پوشش داده می شوند.

این محصولات به منظور اتصال دادن پل ها به ستون ها، متصل کردن تیر آهن به سیم های باربر، اتصالات ستون ها نیز به صفحات در فونداسیون و همچنین جهت ساخت ستون و خرپا مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

مشخصات پروفیل های نبشی

اندازه ضلع های پروفیل نبشی به همراه ضخامت آن ها می تواند از جمله مشخصات مهم نبشی ها به حساب آیند. اندازه بال ها و اندازه طول و عرض مقطع نبشی می تواند در خرید و فروش و همچنین قیمت پروفیل نبشی ساختمانی مهمترین معیار در نظر گرفته شود.

همیشه در نشان دادن مشخصات ظاهری پروفیل های نبشی سه مقدار پارامتر، پشت سر هم آورده می شود. مثلا اعداد ۵/۱*۳۰*۴۰ در بازارهای خرید و فروش پروفیل های نبشی ساختمانی به این ترتیب می باشد؛ دو عدد اول طول و عرض نبشی و عدد سوم ضخامت نبشی را به اطلاع کاربر و خریدار می رساند.

انواع پروفیل نبشی

نبشی پرسی، نبشی فابریک و نبشی لقمه از جمله نمونه های بارز پروفیل های نبشی هستند که در جنس ساخته شده می توانند با یکدیگر تفاوت های عمده ای داشته باشند.

مثلا نبشی پرسی از ورق ۶از جنس فولاد تولید می شود، نبشی های آلومینومی از نوع نبشی فابریک هستند، نبشی لقمه یا به اصطلاح دیگر نبشی خرد شده که از تکه تکه کردن نبشی های فابریک به دست می آیند نمونه های دیگری از پروفیل های نبشی می باشند که بیشتر در قسمت آسانسور ساختمان ها به کار برده می شوند، به طور کلی می توان گفت جنس پروفیل های نبشی می تواند از فولاد، آهن و همچنین آلومینیم، گالوانیزه، استیل و بسیاری فلزات دیگر نیز باشد.

قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

لیست قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

در واقع قیمت پروفیل نبشی ساختمانی در واحدهای تولید کننده و بازارهای عرضه کننده بر طبق کیفیت مواد اولیه و همچنین عملیات انجام شده روی هر نوع پروفیل نبشی و اندازه ها و وزن کار می تواند متفاوت باشد.

امروزه با توجه به بی ثباتی قیمت بازار آهن آلات، نمی توان قیمت پروفیل نبشی ساختمانی را در لیست مشخص شده ای قرار دارد بلکه قیمت ها هر روزه در بازارهای فروش به روز رسانی شده و معمولا به صورت آنلاین در وب سایت های مختلفی مانند تراپاسیستم قابل مشاهده می باشند.

قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

ارزان ترین قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

برای دست یافتن به قیمت انواع نبشی بر طبق سایز و دیگر مشخصات پروفیل های نبشی باید در نظر داشته باشید که قیمت پروفیل های نبشی بر اساس یکسری اندازه گیری ها مثل ۳_۴_۵_۶_۸_۱۰ در لیست طبقه بندی جدول قیمت ها قرار می گیرند.

پس بررسی کاربرد نبشی و انتخاب درستی از نوع آن ها می تواند ارزان ترین نرخ پروفیل های نبشی را در اختیار شما قرار داده و هزینه های تعیین شده در ساخت سازها را کاهش دهد.

البته توجه داشته باشید انتخاب جنس پروفیل نبشی در خرید نبشی می تواند مهمترین عامل تعیین کننده قیمت باشد؛ برای کاربردهای حساس و مواقعی که ممکن است لوله های پلی اتیلن تحت فشار قرار بگیرند و همچنین پروژه هایی که در آنها جوش پلی اتیلن نیاز می باشد بدون شک باید از لوله هایی استفاده شود که کیفیت بالایی داشته و به طبع قیمت بالایی نیز دارند.

امروزه در بازارهای فروش نبشی مشاهده می شود که پروفیل های نبشی ساختمانی از سایز ۲ تا ۲۰ موجود هستند، اما علاوه بر سایز نبشی عامل دیگری می تواند در قیمت پروفیل نبشی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد به این صورت که معمولا نبشی های بال نامساوی در دو صورت فابریک یا همان کارخانه ای و یا به شکل ماشین کاری عرضه می شوند پس همین مورد می تواند نرخ گذاری قیمت نبشی را در دسته های دیگری قرار دهد.

تراپاسیستم در این میان به ارائه انواع پروفیل نبشی، نوار کنج، درز انبساط و هم چنین انواع کفشور خطی و مربعی می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هریک و اطلاع از قیمت ها با مشاورین ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

قیمت پروفیل نبشی ساختمانی

vd-seo 4 مارس, 2020