زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع

برای زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع ، حتما از افراد کاردان و با تجربه در این زمینه بهره مند شوید زیرا هر گونه انتخاب نوع پروفیل نامناسب به منظور ایجاد پوشش مطلوب می تواند نه تنها کارایی مطلوب نداشته باشد بلکه در مرحله بعد به هزینه ی گزافی برای تعمیر و تعویض منجر گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تراپاسیستم در ارتباط باشید.

معرفی پروفیل پوشش درز

پروفیل پوشش درز چیست و چه کارایی دارد؟ در ادامه در نظر داریم به طور کلی اطلاعات مفیدی در مورد آن دهیم با ما همراه باشید. قبل از ارائه ی اطلاعات مختلفی در مورد پروفیل درز لازم است با دو اصطلاح مهم و پر کاربرد در این راستا آشنا شویم.

درز انبساط به عبارت بهتر به فاصله ی تعریف شده وسط دو قیمت یک سازه اطلاق می شود که توسط مهندس به منظور جذب جابجایی های سازه در نظر گرفته می شود. جابه جایی سازه دلایل مختلفی دارد که شامل دما، لرزه و نوسان می باشد. هر کدام از عامل های یاد شده می تواند سبب جابه جایی سازه گردد.

درز انقطاع بین دو ساختمان اداری و یا مسکونی مجاور اعمال می گردد که در صورت وقوع هرگونه حادثه بتوان از تخریب همزمان آنها جلوگیری کرد. زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انقطاع و انبساط مزیت های بسیاری دارد که از مهمترین آن می توان به ایجاد استقامت اشاره کرد.

زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع

نصب زیرسازی پروفیل درز انبساط و انقطاع

بارهای اعمال شده بر روی ساختمان در اثر حوادث مختلف از دلایل اصلی تخریب ساختمان ها می باشد به همین دلیل پیگیری های بسیار سختگیرانه ای به منظور کاهش خطرات احتمالی مد نظر است. بر اساس آیین نامه ی 2800 ایران به کارگیری پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع امری ضروری و الزامی می باشد. از آنجا که به منظور زیبایی و عوامل مختلف سازه های مختلفی در کنار هم با فاصله ی بسیار کم ساخته می شود در صورت ایجاد هرگونه زمین لرزه ای به تخریب شدیدی منجر خواهد شد.

استفاده ی نامطلوب از پروفیل درز و یا عدم استفاده ی آن می تواند باعث گسیختگی گوشه های ساختمان و یا ایجاد ترک در بخش های مختلف آن گردد. از سوی دیگر گفتنی ست که نصب هر گونه پروفیل درز نامناسب در سال های بعدی نیازمند تعویض و تعمیر بوده و این امر می تواند به صرف هزینه های گزاف منجر گردد.

تنوع پروفیل درز انبساط و انقطاع

در یک دسته بندی کلی انواع پروفیل ها شامل موارد زیر می باشند:

  • پروفیل جهت نصب در کف
  • پروفیل جهت نصب در سقف و دیوار
  • لاستیک آب بندی
  • مسدود کننده های آتش

برای انتخاب و استفاده ی مطلوب از پروفیل درز نیز باید نکات اولیه مهمی در نظر گرفته شود. پروفیل ها بعد و یا قبل از پوشش قابل اجرا می باشند در صورتی که هنوز پوشش ها نهایی نشده باشند کارفرما بخواهد از پروفیل استفاده شود می تواند گزینه ی توکار را در اولویت قرار داد. برای محل هایی که در معرض آب هستند ،می توان از پروفیل های آب بندی استفاده کرد. گفتنی است که این محصولات در مقابل برخی از مواد شیمیایی حساس هستند به همین دلیل باید در انتخاب آنها در نظر داشته باشید که قرار است پروفیل یاد شده با چه موادی در ارتباط باشد.

زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع

قیمت زیرسازی و نصب پروفیل درز انبساط و انقطاع

هزینه ی نصب انواع پروفیل ها اعم از درز انبساط، پروفیل نبشی، نوار کنج و حتی پروفیل کفشور خطی و… به پارامترهای مختلف وابسته است که پس از یک ارزیابی کلی مشخص می شود. اگر چه برخی از افراد ممکن است تصور کنند که به کارگیری این نوع اقدامات هزینه ی اضافی می باشد ولی به کمک همین اقدامات به ظاهر غیر ضروری می توان از تخریب و به وجود آمدن مشکلات گزاف در اثر وقوع هرگونه حادثه جلوگیری کرد. مهندسین فعال معمولا پس از بررسی و ارزیابی کامل اطلاعاتی در مورد هزینه ی درخواستی در اختیار شما قرار خواهد داد.

باید و نبایدهایی در مورد پروفیل پوشش درز

زیرسازی و نصب پروفیل پوشش درز انبساط و انقطاع ساختمان مد نظر خود را به ما بسپارید تا با بهره مندی از بهترین گزینه ها از اقدامات انجام شده مطمئن باشید. ما مفتخر آن هستیم که با ارائه ی کیفیت عالی در همه ی این مدت توانسته ایم رضایت شما عزیزان را به دست آوریم. موقعیت نصب پروفیل درز به طور ویژه می تواند انتخاب مناسب ترین نوع آن را تحت کنترل قرار دهد. اگر درزها در بخش زیرین یا کف ساختمان باشد در این صورت باید برای انتخاب پروفیل مناسب بار ترافیکی ارزیابی گردد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص موارد استفاده پروفیل های آلومینیومی و استیل در سازه و ساختمان خود با کارشناسان تراپاسیستم از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 

golzar ۲۵ خرداد, ۱۳۹۹
WhatsApp chat