اتصال کفشور خطی به لوله فاضلاب

کفشور خطی قطعه ای است که در کف حمام، سرویس بهداشتی و استخرها قابلیت نصب دارد. کفشور خطی در دو نوع ساده و سرامیکی تهیه می شود و معمولا طول آن تا یک متر متغیر می باشد و روش های نصب متفاوتی نیز دارد. در داخل هر یک از این کفشورها یک سوراخ که هدایت کننده آب مصرف شده به لوله های فاضلاب است قرار می گیرد که اتصال کفشورهای خطی به لوله فاضلاب نیز از طرق مختلفی صورت می گیرد و در ادامه توضیحات کامل تری در این زمینه به شما خواهیم داد.

برای سهولت در خرید محصولات و پروفیل های مورد نظر و نحوه نصب و اجرای آنها می توانید به شرکت تراپاسیستم اعتماد کنید و بهترین خدمات و محصولات را در زمینه انواع کفشور و پروفیل نبشی، درز انبساط و نوار کنج در اختیار داشته باشید. برای دریافت مشاوره در خصوص محصولات مورد نیاز خود با مشاورین ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

کفشور و کفشور خطی چیست

برای اینکه آب های مصرف شده در حمام، سرویس های بهداشتی و کارخانه جات مختلف به داخل سیستم لوله کشی فاضلاب راه پیدا کند احتیاج به کفشور می باشد. البته قبل از نصب کفشور درست کردن شیب مناسب در جهت مناسب در داخل حمام بسیار مناسب است بعد از آن می توانیم کفشور را نصب کنیم.

کفشور خطی معمولا از نظر ابعاد و نحوه جمع آوری آب با دیگر انواع کفشورها متفاوت هستند. کفشور خطی به صورت تمام استیل و گاه غیر ماژولار تهیه می شود و طول آن نهایتا تا یک متر است.

در نقطه ای وسط کفشور خروجی برای فاضلاب قرار دارد تا آبی که در آن جمع شده است از این طریق به لوله های فاضلاب راه پیدا کند. کفشور خطی دو مدل ساده و سرامیک خور دارد که در مدل سرامیک خور آن برای جلوه بیشتر در دکوراسیون منازل مسکونی یک برش از سرامیک هم رنگ سطوح روی کفشور قرار گرفته و آب از کناره ها و درزهای آن وارد کفشور خطی می شود.

اتصال کفشور خطی به لوله فاضلاب

مزایای کفشور خطی

کفشور خطی آب را بهتر از کفشورهای نقطه ای جمع آوری می کند و به دلیل طول بیشتر آن احتمال گرفتگی در آن کمتر است. در کفشورهای خطی می توانید در هر نقطه دلخواه از کف آن، کانال خروجی به فاضلاب را در نظر بگیرید. ارتفاع این نوع کفشور نیز کم و حداکثر تا ۶ سانتی متر است. علاوه بر این معمولا در طراحی های داخلی از کفشورهای خطی به دلیل زیبایی و دکوراتیو بودن آن استفاده می شود.

اتصال کفشور خطی به فاضلاب

چندین روش مختلف برای اتصال کفشور خطی به فاضلاب وجود دارد که در این جا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

یکی از روش ها، استفاده از کانال های سیفون دار است که در این روش با استفاده از کانالی مخصوص مستقیما کفشور به لوله فاضلاب متصل می شود.

در این روش همیشه مقداری آب داخل کفشور باقی می ماند تا از ایجاد بوی بد و حشرات به داخل جلوگیری شود.

روش دیگر استفاده از قطعه خروجی جانبی است که با استفاده از این قطعه شما می توانید از قسمت های جانبی کفشور خطی نیز کانال خروجی به فاضلاب ایجاد کنید. برای ایجاد این حفره به لوله فاضلاب استفاده از چکش گزینه مناسبی است.

روش بعد استفاده از خروجی با قطعه واشر دار است. یکی از حسن های استفاده از این قطعه امکان نصب آن در نقطه دلخواه است. فقط می بایست نقطه مورد نظر برای خروجی سوراخ شده و بعد آن را نصب کنید.

و در نهایت می توانید از خروجی پیچی برای خروج آب به لوله فاضلاب در کفشورهای خطی استفاده کنید که با ۴ پیچ به راحتی قابلیت اتصال در کف کانال را دارند.

اتصال کفشور خطی به لوله فاضلاب

نحوه نصب و اجرای کفشور خطی

برای نصب کفشورهای خطی و اتصال کفشور خطی به لوله فاضلاب باید دقت کنید و ابتدا از ریسمان برای تراز کردن راستایی که کفشور دارد استفاده کنید. پس از آن قسمت خروجی فاضلاب را به درستی و در نقطه ای که مشخص کرده اید به کفشور متصل کنید. متصل کننده های انتخابی کفشور خطی قدم بعدی برای نصب صحیح آن می باشد.

در ادامه اگر طول کفشور بیشتر از نیم متر است لازم است با چسب پی وی سی نری و مادگی ماژول های کانال را به خوبی و به طور کامل به یکدیگر متصل کنید. در نهایت ریختن ملات و قرار دادن کفپوش و پس از آن می بایست با چکش بدنه کفشور خطی را داخل ملات بتنی فرو ببرید.

بدین منظور می توانید بهترین انواع کفشورها و پروفیل ها اعم از پروفیل نبشی، درز انبساط و نوار کنج را از شرکت تراپاسیستم تهیه نمایید. این شرکت با دانش به روز به طراحی و تولید پروفیل  و کفشور می پردازد و همواره رضایت مشتریان را در اولویت کار خود قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید محصولات مورد نظر خود می توانید با کارشناسان تراپاسیستم از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

اتصال کفشور خطی به لوله فاضلاب

vd-seo 19 آوریل, 2020