انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و سادهگاتر سرامیک خور چیست؟

گاتر سرامیک خور  مناسب فضا هایی است که جهت یکپارچگی و حفظ زیبایی معماری کف حمام، گریتینگ در کف دیده نشود و آب از میان شیار سرامیک ها به فاضلاب هدایت شود.

از مزایای گاتر سرامیک خور می توان به قابلیت قاب سرامیک خور داخل آن و رگلاژ کف اشاره کرد.

گاتر سرامیک خور  به صورت پیش ساخته در طول های سی، چهل، چهل و پنج، شصت، هفتاد، هشتاد، نود و صد سانتی متر تولید می شود.

گاتر سرامیک خور  جهت گرد آوری آب در فضا های متفاوت ساختمان‌ استفاده می شود. گاتر سرامیک خور  انواع متفاوتی دارد که جهت مصرف های کتنوع مورد‌ مصرف قرار می گیرند. گاتر سرامیک خور  برای سرویس های بهداشتی‌ به‌ خصوص پایین دوش‌ و کف حمام‌ استفاده می شود.

مزایای گاتر سرامیک خور علاوه بر تخلیه آب در زمان کوتاه، زیبایی بصری از نظر معماری فضا ‌است. به طور معمول برای حمام‌ از گاتر سرامیک خور ‌ استیل‌ بکارگیری می شود‌. هر چند انواع‌ گاتر سرامیک خور  پلیمری (پلاستیکی) هم در حمام‌ و دیگر مکان های ساختمان‌ بکارگیری می شود.

گاتر سرامیک خور همان گاتر های خطی هستند و تنها تفاوتی که دارند در میان این نوع گاتر ها یک سرامیک قرار می گیرد و دور تا دور گاتر باز می باشد که آب از آن ناحیه تخلیه می شود.

کفشور سرامیک خور به سبب هماهنگی با سرامیک اطراف گاتر، کاملا پوشیده شده و کف سرویس بهداشتی زیبا تر و یکسان به نظر می رسد.

گاتر سرامیک خور - trapasystem.com

به طور معمول در گاتر های جدید یک دریچه تعبیه شده است که این دریچه به وسیله یک سوپاپ همیشه بسته می باشد و تنها هنگامی که فشار آب بر روی آن ایجاد می شود این دریچه باز می شود و تخلیه آب صورت می گیرد. مزیت این نوع دریچه این است که از نفوذ بو های نامطبوع چاه فاضلاب پیشگیری به عمل می آورند و همچنین امکان ورود حشرات موذی را سلب می نمایند.

گاتر های خطی از لحاظ طراحی بدنه به طور معمول به 2 شکل طراحی می شوند یک مدل کفشور خطی تخت و یک مدل گاتر های خطی شیب دار می باشند.

در گاتر های شیبدار در داخل بدنه خود شیب نسبتا ملایمی به سمت مرکز تخلیه آب دارند، که سبب می شود آب با سرعت بیشتری تخلیه شوند.

گاتر سرامیک خور خطی در هنگام نصب کانال، دارای یک عدد قفل محکم است که در هنگام اتصال رویه به زیره به شکل کامل محکم بسته می شود. گاتر های خطی بنا به طراحی زیبا و خاصی که دارند تنها منحصر به استفاده در حمام ها نمی شوند در هر مکانی که به تخلیه آب نیاز دارند، قابل استفاده می باشند و دارای یک زهکشی غیرقابل نفوذ و یکپارچه هستند.

گاتر های خطی تقریبا در هر نقطه ای قابل نصب می باشند چه در مرکز فضا یا در کنار دیوار مورد نظر باشد. این نوع گاتر ها به عنوان یک راه حل سیستمی پرکاربرد و نوآورانه همگان را تحت تاثیر قرار داده است.

شیب مناسبی که در درون سینی گاتر طراحی شده، سبب می شود کم تر به تمیز کردن نیاز داشته باشد. جهت تمیز نمودن پروفیل ها فقط با یک پارچه ساده به آسانی براق و تمیز می شوند.

ویژگی ها و ابعاد و اندازه گاتر سرامیک خور 

گاتر سرامیک خور مدل تخت در ارتفاع  3 و عرض 8  سانتی متر تولید می شود.

ارتفاع ساقه آبریز کفشور (بیرون زدگی لوله مانند کف گاتر سرامیک خور)  30 میلی متر است. قطر این قسمت هم معمولا 51 میلی متر است که در داخل لوله فاضلاب جای می گیرد.

جنس بدنه گاتر سرامیک خور می تواند از استیل 316 یا 304 باشد.

لازم به ذکر است طراحی، تولید و ساخت مرسوم کفشور سرامیک خور با ورق استیل 304  انجام می شود، که در صورت سفارش مشتری جهت فضا های با خورندگی زیاد همچون شهر های ساحلی، از ورق استیل 316 هم می توان استفاده کرد. قیمت گاتر سرامیک خور تولید شده با ورق 316 به طور تقریبی 2  برابر کفشور های پیش ساخته با ورق 304 است.

به صورت موردی نیز می توان به برخی دیگر از ویژگی گاتر سرامیک کف خور تراپاسیستم اشاره کرد:

* قابلیت وصل شدن به لوله فاضلاب در اندازه 50 میلی متر متناسب با لوله 63 از کف

* توانایی تولید گاتر سرامیک خور در طول دلخواه

* امکان رگلاژ ارتفاع بدنه گاتر سرامیک خور و قاب آن

* جوشکاری های تمیز و پرداخت شده.

مزایای کفشور سرامیک خور

امروزه انواع گاتر با گریتینگ وجود دارد. گریتینگ این گاتر ها طراحی های گوناگونی دارند. از گریتینگ های پلاستیکی یا استیل ساده گرفته تا گریتینگ های برنجی، کرومی، طلایی و … هر کدام از این مدل ها زیبا هستند. اما پیدا نمودن گریتینگی که علاوه بر هماهنگی و یکپارچگی با معماری مکان های لوکس، سلیقه خریدار را تامین کند هم می تواند دشوار باشد. از این رو جهت حفظ زیبایی و یکپارچگی محل مورد استفاده از گاتر های نقطه ای یا خطی سرامیک خور استیل استفاده می شود.

دیگر مزایای کفشور سرامیک خور:

* تنوع بسیار این محصول سبب شده تا با توجه به فضای سرویس ها و یا منزل شما به خوبی سازگار باشند.

* همچنین به سبب وجود پیچ داخلی، ارتفاع گاتر ها قابل تنظیم است.

* این محصولات با استاندارد های جدید و روز دنیا طراحی و تولید شده است و در مقابل هر نوع خرابی مقاومت می کند.

آیا از گاتر سنگخور به جای گاتر سرامیک خور  میتوان استفاده کرد؟

قاب گاتر سنگ خور نسبت به مدل های کفشور سرامیک خور عمق بیشتری دارد. بنابراین در صورت استفاده از سرامیک به جای سنگ، سرامیک گود می افتد. اما در حالتی که کفشور سرامیک خور در دسترس نباشد و مجبور باشیم از مدل کفشور سنگخور استفاده نماییم، می توان یک سرامیک را به شکل دوبل (دوتایی) به هم چسبانده برش دهیم و درون قاب بگذاریم. با این روش ظاهرا کار متفاوتی نسبت به مدل های کفشور سرامیک خور دیده نمی شود. برخی از مدل های سرامیک خاص و دست ساز، ضخامت بیشتری در قیاس با سرامیک های معمولی دارند، در این موارد هم می توان به جای مدل های گاتر سرامیک خور، از گاتر های سنگ خور استفاده نمود.

تفاوت گاتر سرامیک خور با مدل هایی از جنس پلاستیک

گاتر سرامیک خور  استیل‌ (کفشور هایی با گریل و بدنه استیل) نسبت به گاتر سرامیک خور هایی که پیکره آن ها از پلاستیک است، تفاوت هایی دارند. گاتر سرامیک خور  تمام‌ استیل‌ فقط در طول های محدود طراحی و عرضه می شوند. ( با طول نهایتاً 1 متر، به استثنای حالات سفارشی)، در حالتی که کفشور های با بدنه پلاستیکی از ابزار نری مادگی یا ماژولار استفاده می شود و در طول های متنوع و سفارشی قابل ساخت هستند. لازم به یادآوری است که مدل گاتر سرامیک خور  فقط به صورت کفشور خطی استیل قابل طراحی و تولید می باشد. تمامی طرح های با پیکره پلاستیکی‌ دارای گریتینگ هستند‌. بهره برداری از گاتر سرامیک خور های استیل‌ به صورت کلی جهت سرویس‌ بهداشتی‌ و موقعیت ها و مکان هایی است که در آن آب کم است و نیاز به یک کفشور خطی‌ با طول پایین تر‌ از‌ یک متر داشته باشیم.

از گاتر سرامیک خور در کدام قسمت ها ( محل ها ) استفاده می شود؟

همان گونه که در بخش های قبلی نیز ذکر شد، گاتر سرامیک خور در مکان ها و موقعیت های مختلفی همچون موقعیت هایی که در آن آب کم است مثل سرویس بهداشتی و یا حتی پارکینگ ها استفاده می شود. به طور کلی از گاتر سرامیک خور در مکان های لوکس و زیبایی که در آن از سرامیک استفاده شده است، استفاده می شود.

گاتر سرامیک خور پارکینگ

گاتر سرامیک خور  پارکینگ جهت جمع آوری آب های سطحی در محوطه های ماشین رو مورد استفاده قرار می گیرد. انواع گاتر پارکینگ با گریتینگ های فلزی یا پلاستیکی تولید می شود که با توجه به مقاومت وزنی لازم از کفشور با گریتینگ در کلاس مربوطه استفاده می شود. بزرگ ترین و اصلی ترین مزیت استفاده از گاتر سرامیک خور پارکینگ پیش ساخته، فیکس شدن گریتینگ به بدنه گاتر می باشد، که از ایجاد سرو صدا در زمان عبور خودرو و شکستن گریتینگ یا سرامیک اطراف گاتر پیش ساخته جلوگیری می نماید.

ویدئو نصب کفشور سرامیک خور

نصب گاتر یا کفشور سرامیک خور انواع مختلفی دارد ، در ویدئو بالا یک نمونه از اجرای آن را برای شما برای آماده کرده ایم.

برای اجرای کفشور سرامیک خور نیاز به نیروی تخصصی تری نسبت به کفشور های عادی است زیرا این مدل از گاتر های سرامیک خور تکنولوژی جدید تری است و نکات اجرایی بیشتری نیز دارد

قیمت گاتر سرامیک خور

قیمت گاتر سرامیک خوربه سایز، همچنین نوع فلز استیل به کار رفته (304 یا 316) و نوع طراحی گاتر ارتباط دارد. به عنوان مثال قیمت گاتر سرامیک خور در قیاس با گاتر های گریتینگی گران تر است. به علاوه این که قیمت‌ گاتر خطی‌ فلز استیل از مدل های با بدنه پلاستیکی نیز بیشتر خواهد بود. در زمان خرید کفشور خطی قبل از هر چیز‌ بایستی کاربری کفشور آشکار باشد‌. برای مثال گاتر های استیل‌ که در طول های محدود‌ تولید می شوند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت گاتر سرامیک خور

قیمت کفشور سرامیک خور یا کف پوش سرامیکی به عوامل مختلفی وابسته است که در زیر به برخی از این عوامل اشاره می‌کنم:

۱. نوع سرامیک: نوع سرامیک مورد استفاده در تولید کف پوش سرامیکی تاثیر بسزایی در قیمت نهایی دارد. سرامیک‌های با کیفیت بالا و قابلیت پوشش بالا قیمت بیشتری دارند.

۲. اندازه: اندازه کف پوش سرامیکی نیز تاثیرگذار بر قیمت آن است. کف پوش‌های سرامیکی بزرگتر از سایر کف پوش‌ها قیمت بیشتری دارند.

۳. ضخامت: ضخامت سرامیک نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار است. سرامیک‌های با ضخامت بیشتر قیمت بیشتری دارند.

۴. طرح و رنگ: طرح و رنگ کف پوش سرامیکی نیز در قیمت آن تاثیرگذار است. کف پوش‌های با طرح و رنگ‌های منحصر به فرد و جذابیت بالا قیمت بیشتری دارند.

۵. کیفیت تولید: کیفیت تولید کف پوش سرامیکی نیز در قیمت آن تاثیرگذار است. کف پوش‌های با کیفیت تولید بالا و از مواد با کیفیت بالا قیمت بیشتری دارند.

۶. هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل کف پوش سرامیکی نیز در قیمت نهایی تاثیرگذار است. هزینه حمل و نقل بسته به مسافت و شرایط حمل و نقل متفاوت است.

۷. شرایط بازار: شرایط بازار نیز در قیمت گاتر سرامیک خور تاثیرگذار است. در شرایط بازار رقابتی، قیمت‌ها ممکن است پایین‌تر باشد، در حالی که در شرایط بازار غیررقابتی قیمت‌ها بالاتر باشد.

کفشور سرامیک خور - trapasystem.com

خرید گاتر سرامیک خور

قیمت نقش مهمی در انتخاب دارد، نخستین کار پیش از خرید مقدار بودجه جهت خرید گاتر را مشخص کنید. پس از مشخص شدن بودجه، بسیاری از مدل‌ هایی که در محدوده قیمتی شما قرار ندارند از لیست خرید شما حذف می شوند. کفشوری بایستی تهیه نمایید که هم قیمت به صرفه و معقولی داشته باشد و هم متریال مصرفی و کارایی آن درجه یک باشد.

نکات مهم قبل از خرید گاتر سرامیک خور

نوع: کفشور سرامیک خور  انواع مختلفی دارد؛ مدل ‌های پیشین که پیشتر مورد استفاده قرار می گرفت به شکل مربع و دایره بودند، ولی امروزه با ورود مدل های نقطه ای و خطی سرامیک خور و مشبک انقلابی در تولید گاتر اتفاق افتاد.

جنس: نخستین نمونه کفشور ها از جنس چدن بودند که پس ورود شوینده ‌ها مشکلات زیادی برای آن ها پیش آمد. گاتر های پلاستیکی پایداری بهتری در برابر مواد شوینده داشتند، اما پس از مدتی فاسد می شدند و از بین می رفتند. نسل جدید گاتر ها استیل هستند که در مقابل انواع شوینده ها مقاوم می ‌باشند و مشکلاتی همچون شکستگی و خوردگی در آن ها اتفاق نمی افتد.

اندازه: پیش از خرید حتما سایز گاتر را با توجه به محل نصب بررسی نمایید. پیشنهاد می شود در محل هایی مثل حمام که آبرفت زیادی دارند، از گاتر های خطی استفاده نمایید که به سرعت آب تخلیه شود. در آشپزخانه و سرویس و محل های کم آبرفت از گاتر های نقطه ای که به آسانی آب را به سمت خروجی هدایت می کند استفاده نمایید.

طرح و رنگ: توجه نمایید که حتما رنگ و طرح گاتر شما هم‌ خوانی با مدل و رنگ سرامیک کف و کاشی ‌های دیواره فضا داشته باشند. برای زیبایی و ست کردن و تعادل بیشتر میان فضا و گاتر بهتر است از مدل های کفشور سرامیک خور استفاده نمایید.

کفشور خطی یکی از تجهیزات تکمیلی ساختمانی می باشد که در کف حمام و سرویس بهداشتی نصب شده و قادر به جمع آوری آب از کف زمین خواهد بود. این وسیله چند سالی است که به بازار آمده و توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جلب نماید.

انواع کفشور خطی دارای شکل مستطیلی با ابعاد مختلف است که در جنس های متفاوتی مانند استیل، گالوانیزه، چدن، پلی آمید کامپوزیتی، پلی پروپیلن تولید گردیده و امکان جمع آوری آب، پس از شستشو از سطح حمام و دستشویی را فراهم می آورد.

کفشور خطی

کفشورهای خطی اصولا از جنس استیل بوده و می توانند توسط یک خروجی اصلی فاضلاب، آب را به شبکه اصلی فاضلاب منتقل نمایند.

کفشور خطی پس از کفشورهای نقطه ای به بازار آمده و توانستند گوی سبقت را از کفشورهای ساده مربع بربایند. کفشور خطی قادر به جمع آوری بهتر و موثرتر آب از سطح زمین و سرویس های بهداشتی می باشد. جنس اصلی کفشورهای خطی کاملا استیل ضد زنگ بوده و در اندازه های متفاوت و نهایتا یک متری ساخته و نصب می گردند.

یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین کفشورهای خطی، مستطیلی شکل بوده و دارای ابعادی با عرض 8 تا 10 سانتیمتر و طولی به اندازه 30 تا 100 سانتیمتر هستند. رایج ترین کفشور خطی، ارتفاعی به اندازه 3 سانتی متر داشته و در قسمت میانی به شبکه فاضلاب اصلی شهری متصل می گردند تا به سرعت تخلیه آب را انجام داده و مانع از تجمع آب در یک نقطه شوند.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

کفشور نقطه ای

نصب کفشورهای ساده مربع و یا سیستم نقطه ای نسبتا دشوار بوده و نیاز به ایجاد شیب از تمامی نقاط سرویس بهداشتی به سمت کفشور می باشد. اگر شیب بندی ها صحیح و اصولی انجام نگیرند، جمع آوری آب کاملا به مشکل خورده و نمی تواند به خوبی از سطح زمین به کفشور سرازیر گردد.

کفشور خطی دارای قدرت جمع آوری آب بسیار بالاتری بوده و می توانند بسیار روان و آسان حجم بالایی از آب را به فاضلاب رسانیده و منجر به تسریع روند خشک شدن آب از سطح زمین شود.

کفشور خطی طراحی و ظاهری بسیار زیبا و شیک داشته و می توان در هنگام نصب آن، یک شیب ملایم در کف ایجاد نموده و جمع آوری آب را با سرعت بالایی به انجام رسانید. کفشور خطی، قابلیت نصب در وسط و کناره های حمام را داشته و از شیب بندی های آسانی برخوردار است.

مزایای استفاده از کفشور خطی

کفشور خطی از جمله معروف ترین تجهیزات تکمیلی ساختمانی می باشند که نظر بسیاری از مهندسین ساختمانی را به خود جلب نموده و بخش اعظمی از دغدغه های باقی ماندن آب در سطح زمین را تسکین بخشیده است. این تجهیزات همواره سطح زمین را خشک و تمیز نگه داشته و از بروز آلودگی ها جلوگیری می نمایند.

امروزه شرکت های بسیار زیادی به طراحی و تولید این کفشورها پرداخته و از صدمات ناشی از باقی ماندن اسیدهای داخل شوینده در سطح زمین جلوگیری نموده و امکان آسیب دیدن سرامیک ها را به حداقل می رسانند.

استفاده از کفشور خطی، مانع از ایجاد رسوب، جرم و یا رنگ در سطح سرامیک ها شده و ظاهری زیبا، شیک و همیشه خشک در سرویس بهداشتی ساختمان ها ایجاد می نماید.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

انواع کفشورهای خطی

کفشورهای خطی در دو مدل اصلی سرامیک خور و ساده تولید شده و مدل های ساده این کفشور، قابلیت نصب در سطح کاسه های جمع اوری آب را داشته و کمی ضعیف تر از مدل سرامیک خور عمل می نمایند.

مدل های سرامیک خور این کفشورها، قابل نصب در کف سطوح سرامیکی سرویس های بهداشتی بوده و می تواند آب را به شکل آسانی از سطوح جمع آوری نموده و به خروجی آب فاضلاب نصب شده در انتهای کفشور برسانند.

کفشور خطی سرامیک خور نیز به دو شکل ساده و شیب دار تولید گردیده و در مدل های شیب دار طرفداران بیشتری دارد. مدل های شیب دار کفشور خطی سرامیک خور دارای قابلیت جمع آوری آب به شکل دو طرفه از سطح سرویس بهداشتی بوده و با دو شیب بزرگ، آب را جمع آوری می نمایند.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

ابعاد کفشورهای خطی سرامیک خور

کفشورهای خطی دارای عرضی به اندازه 8 سانتی متر بوده و در طول های مختلف 30 تا 100 سانتیمتر تولید می گردند. ارتفاع در کفشور خطی معمولا 3 سانتی متر بوده و در اکثر مکان ها قابل نصب می باشند. در برخی موارد، در صورت سفارش تعداد زیاد، می توان کفشور خطی را به شکل سفارشی تولید نموده و در اختیار مشتری قرار داد.

خرید و تهیه کفشور خطی مختلف

شرکت های داخلی و خارجی بسیار زیادی به تولید کفشورهای مختلف خطی پرداخته و محصولات متفاوت خود را به بازار ارائه می دارند. توصیه می شود به منظور تهیه کفشورهای خطی با جنس و کیفیتی مرغوب، مناسب و عالی به شرکت های معتبر و شناخته شده مراجعه نموده و از تهیه کفشورهایی با کیفیت نامرغوب و قیمت پایین تر خودداری نمایید.

کفشورهای نامرغوب، قابلیت جمع آوری صحیح و اصولی آب را نداشته و پس از مدت کوتاهی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی خواهند شد. توصیه می شود در انتخاب ابعاد کفشور بسیار محتاط بوده و اندازه گیری ها را به شکل دقیق انجام دهید.

شرکت تراپاسیستم با بروز ترین مواد و محصولات به ارائه انواع خدمات در زمینه کفشور خطی، مربعی، مستطیلی و هم چنین انواع پروفیل نبشی، پروفیل نوار کنج و درز انبساط نیز می پردازد. شما می توانید خرید خود را با اطمینان خاطر به تیم تراپاسیستم بسپارید و بهترین ها را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات موجود و هم چنین قیمت و هزینه محصولات و خدمات با مشاورین ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

سوالات متداول گاتر سرامیک خور ( کفشور سرامیک خور )

برای استعلام قیمت و خرید کفشور سرامیک خور می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و یا روی کلمه تماس کلیک کنید.

مزایای گاتر سرامیک خور علاوه بر تخلیه آب در زمان کوتاه، زیبایی بصری از نظر معماری فضا ‌است. به طور معمول برای حمام‌ از گاتر سرامیک خور ‌ استیل‌ بکارگیری می شود‌.

golzar ۱۵ اسفند, ۱۴۰۱
WhatsApp chat