انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

کفشور خطی یکی از تجهیزات تکمیلی ساختمانی می باشد که در کف حمام و سرویس بهداشتی نصب شده و قادر به جمع آوری آب از کف زمین خواهد بود. این وسیله چند سالی است که به بازار آمده و توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جلب نماید.

انواع کفشور خطی دارای شکل مستطیلی با ابعاد مختلف است که در جنس های متفاوتی مانند استیل، گالوانیزه، چدن، پلی آمید کامپوزیتی، پلی پروپیلن تولید گردیده و امکان جمع آوری آب، پس از شستشو از سطح حمام و دستشویی را فراهم می آورد.

کفشور خطی

کفشورهای خطی اصولا از جنس استیل بوده و می توانند توسط یک خروجی اصلی فاضلاب، آب را به شبکه اصلی فاضلاب منتقل نمایند.

کفشور خطی پس از کفشورهای نقطه ای به بازار آمده و توانستند گوی سبقت را از کفشورهای ساده مربع بربایند. کفشور خطی قادر به جمع آوری بهتر و موثرتر آب از سطح زمین و سرویس های بهداشتی می باشد. جنس اصلی کفشورهای خطی کاملا استیل ضد زنگ بوده و در اندازه های متفاوت و نهایتا یک متری ساخته و نصب می گردند.

یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین کفشورهای خطی، مستطیلی شکل بوده و دارای ابعادی با عرض 8 تا 10 سانتیمتر و طولی به اندازه 30 تا 100 سانتیمتر هستند. رایج ترین کفشور خطی، ارتفاعی به اندازه 3 سانتی متر داشته و در قسمت میانی به شبکه فاضلاب اصلی شهری متصل می گردند تا به سرعت تخلیه آب را انجام داده و مانع از تجمع آب در یک نقطه شوند.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

کفشور نقطه ای

نصب کفشورهای ساده مربع و یا سیستم نقطه ای نسبتا دشوار بوده و نیاز به ایجاد شیب از تمامی نقاط سرویس بهداشتی به سمت کفشور می باشد. اگر شیب بندی ها صحیح و اصولی انجام نگیرند، جمع آوری آب کاملا به مشکل خورده و نمی تواند به خوبی از سطح زمین به کفشور سرازیر گردد.

کفشور خطی دارای قدرت جمع آوری آب بسیار بالاتری بوده و می توانند بسیار روان و آسان حجم بالایی از آب را به فاضلاب رسانیده و منجر به تسریع روند خشک شدن آب از سطح زمین شود.

کفشور خطی طراحی و ظاهری بسیار زیبا و شیک داشته و می توان در هنگام نصب آن، یک شیب ملایم در کف ایجاد نموده و جمع آوری آب را با سرعت بالایی به انجام رسانید. کفشور خطی، قابلیت نصب در وسط و کناره های حمام را داشته و از شیب بندی های آسانی برخوردار است.

مزایای استفاده از کفشور خطی

کفشور خطی از جمله معروف ترین تجهیزات تکمیلی ساختمانی می باشند که نظر بسیاری از مهندسین ساختمانی را به خود جلب نموده و بخش اعظمی از دغدغه های باقی ماندن آب در سطح زمین را تسکین بخشیده است. این تجهیزات همواره سطح زمین را خشک و تمیز نگه داشته و از بروز آلودگی ها جلوگیری می نمایند.

امروزه شرکت های بسیار زیادی به طراحی و تولید این کفشورها پرداخته و از صدمات ناشی از باقی ماندن اسیدهای داخل شوینده در سطح زمین جلوگیری نموده و امکان آسیب دیدن سرامیک ها را به حداقل می رسانند.

استفاده از کفشور خطی، مانع از ایجاد رسوب، جرم و یا رنگ در سطح سرامیک ها شده و ظاهری زیبا، شیک و همیشه خشک در سرویس بهداشتی ساختمان ها ایجاد می نماید.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

انواع کفشورهای خطی

کفشورهای خطی در دو مدل اصلی سرامیک خور و ساده تولید شده و مدل های ساده این کفشور، قابلیت نصب در سطح کاسه های جمع اوری آب را داشته و کمی ضعیف تر از مدل سرامیک خور عمل می نمایند.

مدل های سرامیک خور این کفشورها، قابل نصب در کف سطوح سرامیکی سرویس های بهداشتی بوده و می تواند آب را به شکل آسانی از سطوح جمع آوری نموده و به خروجی آب فاضلاب نصب شده در انتهای کفشور برسانند.

کفشور خطی سرامیک خور نیز به دو شکل ساده و شیب دار تولید گردیده و در مدل های شیب دار طرفداران بیشتری دارد. مدل های شیب دار کفشور خطی سرامیک خور دارای قابلیت جمع آوری آب به شکل دو طرفه از سطح سرویس بهداشتی بوده و با دو شیب بزرگ، آب را جمع آوری می نمایند.

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

ابعاد کفشورهای خطی سرامیک خور

کفشورهای خطی دارای عرضی به اندازه 8 سانتی متر بوده و در طول های مختلف 30 تا 100 سانتیمتر تولید می گردند. ارتفاع در کفشور خطی معمولا 3 سانتی متر بوده و در اکثر مکان ها قابل نصب می باشند. در برخی موارد، در صورت سفارش تعداد زیاد، می توان کفشور خطی را به شکل سفارشی تولید نموده و در اختیار مشتری قرار داد.

خرید و تهیه کفشور خطی مختلف

شرکت های داخلی و خارجی بسیار زیادی به تولید کفشورهای مختلف خطی پرداخته و محصولات متفاوت خود را به بازار ارائه می دارند. توصیه می شود به منظور تهیه کفشورهای خطی با جنس و کیفیتی مرغوب، مناسب و عالی به شرکت های معتبر و شناخته شده مراجعه نموده و از تهیه کفشورهایی با کیفیت نامرغوب و قیمت پایین تر خودداری نمایید.

کفشورهای نامرغوب، قابلیت جمع آوری صحیح و اصولی آب را نداشته و پس از مدت کوتاهی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی خواهند شد. توصیه می شود در انتخاب ابعاد کفشور بسیار محتاط بوده و اندازه گیری ها را به شکل دقیق انجام دهید.

شرکت تراپاسیستم با بروز ترین مواد و محصولات به ارائه انواع خدمات در زمینه کفشور خطی، مربعی، مستطیلی و هم چنین انواع پروفیل نبشی، پروفیل نوار کنج و درز انبساط نیز می پردازد. شما می توانید خرید خود را با اطمینان خاطر به تیم تراپاسیستم بسپارید و بهترین ها را دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات موجود و هم چنین قیمت و هزینه محصولات و خدمات با مشاورین ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 

 

کفشور خطی-انواع و ابعاد کفشور خطی سرامیک خور و ساده

golzar ۲۸ دی, ۱۳۹۸
WhatsApp chat